NAZWA: Wizyta w Fabryce bombek
CZAS TRWANIA: 8  godzin
REKOMENDOWANY WIEK: 6 – 99 lat
LOKALIZACJA:  ok. 150km od Warszawy
TRANSPORT: autokar turystyczny
CENA: od 185 zł/os.

Jak powstają te wszystkie kruche, szklane cuda?
Warto wybrać się do fabryki bombek, aby poznać odpowiedź na to pytanie, tym bardziej że proces wytwarzania bombek jest bardzo ciekawy, wieloetapowy, pracochłonny i wymagający ogromnej fachowości.

Choinkowe szklane ozdoby cieszą nasze oczy w każde święta Bożego Narodzenia. Od pokoleń są najpopularniejszą i najpiękniejszą grudniową dekoracją.

Edukacja Przez Doświadczenie: Nasza wycieczka szkolna to okazja do poznania fascynującego procesu wytwarzania bombek, od wydmuchania kształtu po dekorację. Dzieci będą uczestniczyły w warsztatach, gdzie następnie będą mogły stworzyć własne, niepowtarzalne ozdoby. To będzie piękna pamiątka z wizyty w fabryce bombek, która zachwyci Waszych bliskich!

TO NIE FABRYKA BOMBEK! TO MANUFAKTURA!

Niezapomniana Przygoda: Wizyta w naszej fabryce to wyjątkowe przeżycie, które pozostawi długotrwałe wspomnienia. To nie tylko lekcja historii i rzemiosła, ale także magiczne przeżycie świątecznej atmosfery.

Program Dla Wszystkich Grup: Dostosowujemy program do wieku i potrzeb uczestników, zapewniając każdej grupie niezapomniane chwile.

PROGRAM RAMOWY

  • 🕘Zbiórka godz. 7.45, wyjazd godz. 8:00. Przejazd w kierunku Piotrkowa Trybunalskiego.
  • Fabryka Bombek – przewodnicy oprowadzają zwiedzających po całej produkcyjnej części zakładu. Będzie tu można zobaczyć, jak powstają szklane ozdoby choinkowe. Uczestniczy zobaczą m. in. formowanie z rozgrzanego szkła na dmuchalni, srebrzenie, malowanie, dekorowanie, przygotowanie do zapakowania. Każdy z tych etapów jest dodatkowo przybliżony i objaśniony przez pracowników fabryki.
    Warsztaty robienia, malowania i dekorowania bombek – każdy może spróbować już swoich sił i wykonać własne szklane ozdoby choinkowe. Warsztaty odbywają się pod czujnym okiem doświadczonej malarki. Dzieci otrzymują profesjonalne materiały: szklane wydmuszki, brokaty, kleje, pędzelki, miejsce do pracy, fartuszki chroniące przed zabrudzeniem. Wycieczka do fabryki bombek kończy się dekorowaniem szklanych ozdób według własnego pomysłu – każdy uczestnik chętnie zabiera je ze sobą jako pamiątkę. Następnie, po warsztatach można odwiedzić również firmowy sklepik.
  • Wolbórz: Centrum Edukacji Pożarniczej to bardzo ciekawa ekspozycją narzędzi i sprzętu strażackiego. Eksponaty można dotykać, hełmy strażackie, z różnych okresów przymierzać, zająć miejsce w kabinie wozu strażackiego lub na koźle pojazdu konnego (strażackiego). Jeśli pogoda dopisze, spróbujemy uruchomić ręczną sikawkę strażacką.
  • Warsztaty w Muzeum Marcepanów: uczestnicy zapoznają się z dziejami słodyczy, a zwłaszcza z historią marcepanu, popularnego smakołyku pochodzenia wschodniego. Dowiedzą się także, kiedy aptekarze produkowali marcepany i czy słodycze mogą być lekarstwem. W części praktycznej własnoręcznie przygotowują z naturalnych składników marcepan.

Powrót do Warszawy w godz. popołudniowych


DODATKOWE MOŻLIWOŚCI PROGRAMOWE

(nieuwzględnione w cenie)

  • Obiad II daniowy – 30 zł/os.

CENA

Ilość osób płacących20 – 24 os.25 – 29 os.30 –  35 os.36 –  40 os.41 – 45 os.
Cena od osoby275 zł250zł230 zł200 zł185 zł
Osoby opieki gratis22334

Cena zawiera: transport autokarem turystycznym, opiekę pilota na całej trasie wycieczki, realizację programu z opłatami i biletami wstępu do zwiedzanych obiektów: zwiedzanie Fabryki Bombek, warsztaty malowania i dekorowania bombek, ubezpieczenie NNW do 10 000 zł, VAT

W październiku taniej!!!
Realizując wycieczkę w październiku: -15 zł od ceny wyjściowej!!!

Powyższe ceny mają charakter jedynie informacyjny i nie stanowią oferty handlowej. W przypadku zainteresowania programem otrzymają Państwo szczegółową ofertę wraz z kalkulacją, dopasowaną do indywidualnych potrzeb i oczekiwań.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!!!

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi innymi pomysłami na wycieczki jednodniowe dla szkół oraz wycieczki jednodniowe dla przedszkolaków.

UWAGA! Ze względu na inflację i wciąż galopujące ceny świadczeń, koszty przedstawione na stronie są orientacyjne, mogą być nieaktualne. Aby uzyskać aktualną cenę prosimy o bezpośredni kontakt z biurem