Belvedere, Wiedeń
NAZWA: WIEDEŃ – Z wizytą u Habsburgów
CZAS TRWANIA: 5 dni
TERMIN: maj/czerwiec 2023
WIEK: 10 – 99 lat
LOKALIZACJA:  Wiedeń
TRANSPORT: autokar turystyczny
CENA: od 1680 zł/os.

Wiedeń jest jedną z najpiękniejszych europejskich stolic! Miasto to przepełnione jest zabytkami i cudami kultury, dlatego wiele obiektów zostało wpisane na światową listę dziedzictwa Unesco. Miasto to jest przepełnione zabytkami i cudami kultury. Wycieczka do Wiednia to podróż po urokliwych miejscach i wyśmienitych potrawach, które podbiły serca wszystkich Europejczyków: kawa po Wiedeńsku, podawana na kilkadziesiąt różnych sposobów oraz (przepis powstał prawie 200 lat temu) i znakomite torty to tylko niektóre z nich.

Pałac Schönbrunn, Wiedeń z Parys
Pałac Schönbrunn, Wiedeń

PROGRAM RAMOWY

1 . DZIEŃ: wyjazd z Warszawy w godzinach rannych. Przejazd w kierunku Wiednia. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

2.-4. DZIEŃ: Śniadanie, zwiedzanie Wiednia.

Spacer po Starym Mieście: Opera , gotycka katedra św. Stefana; zamek Hofburg – zimowa rezydencja cesarzy Austrii, apartamenty królewskie, Muzeum Sisi, Spacer Ringiem – reprezentacyjną, główna ulica wiedeńskiego śródmieścia (przy niej m. in. gmachy administracji państwowej, Opera, Muzea Historii Sztuki i Historii Naturalnej, Teatru Zamkowego, Ratusza i Parlamentu), przejazd Schonbrunn – letniej rezydencji cesarzy – obiekt wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO!; dom Artysty Hundertwassera – koncepcją twórcy jest nawiązanie dialogu z przyrodą jako równoważnym partnerem człowieka – na tarasach, balkonach i w innych niespodziewanych miejscach rośnie wiele roślin. Ponadto zastosowano wiele rozwiązań, które mają na celu ucieczkę od linii prostych i regularności, wzgórze Kahlenberg (miejsce Odsieczy Wiedeńskiej – kościół powadzony przez polskich księży, który przypomina zwycięstwo Jana III Sobieskiego pod Wiedniem); nowoczesną dzielnicę Wiednia…. Belweder… samodzielne spacery… ew. Prater – wesołe miasteczko (każda atrakcja płatna indywidualnie)

5. DZIEŃ: Śniadanie,

Pożegnalny spacer po centrum Wiednia. Przyjazd do Warszawy w późnych godzinach wieczornych.

UWAGA! Możliwość zwiedzania (pierwszego lub ostatniego dnia): Brna, Bratysławy, Jaskini Macocha (dodatkowe wstępy), terenów Walticko – Lednickiego Królestwa (pałace, zamki, parki, Narodowe Centrum Wina Republiki Czeskiej).

Cena:

Liczba os. płacących35–3940–4445-49
Cena od osoby1900 zł1800 zł1680 zł
Os. opieki gratis334

Program turystyczny: 9

Cena zawiera:

  • transport autokarem i obsługę autokarową grupy
  • 4 noclegi w obiektach turystycznych.
  • wyżywienie: 4 x HB
  • opiekę pilota podczas całej imprezy,
  • realizację w/w programu,
  • osoby opieki bezpłatnie,
  • ubezpieczenie NNW i KL,
  • Turystyczny Fundusz Gwarancyjny, VAT

Dodatkowe koszty realizacji programu: 90 EUR

  • obsługa przewodników miejscowych
  • bilety wstępów do zwiedzanych obiektów: Hofburg, Schonbrunn, Kahlenberg, Muzea Historii Sztuki i Historii Naturalnej, wstęp do ZOO

Powyższe ceny mają charakter jedynie informacyjny i nie stanowią oferty handlowej. W przypadku zainteresowania programem otrzymają Państwo szczegółową ofertę wraz z kalkulacją, dopasowaną do indywidualnych potrzeb i oczekiwań.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!!!

UWAGA! Ze względu na inflację i wciąż galopujące ceny świadczeń, koszty przedstawione na stronie są orientacyjne, mogą być nieaktualne. Aby uzyskać aktualną cenę prosimy o bezpośredni kontakt z biurem