Brama Branderburska
NAZWA: BERLIN – POCZDAM – TROPICAL ISLAND
CZAS TRWANIA: 5 dni (3 noclegi, powrót 5. dnia rano)
WIEK: 10 – 99 lat
LOKALIZACJA:  Berlin, Poczdam
TRANSPORT: autokar turystyczny
CENA: od 1390 zł/os.

Wycieczka do Berlina, jednej z najważniejszych stolic europejskich to ogromna dawka wiedzy, kultury i emocji podczas eksploracji najważniejszych miejsc stolicy Niemiec.

PROGRAM RAMOWY

1. DZIEŃ:

Wyjazd z Warszawy ok. godz. 6:30. Przejazd w kierunku granicy polsko – niemieckiej. W godzinach popołudniowych zwiedzanie Poczdamu.

Poczdam – miasto, położone nad rzeka Hawelą, najbardziej znane z zespołu pałacowo – parkowego Sanssouci. Zespół znajduje się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Pałac Sanssouci w Poczdamie

Spacer po dawnej cesarskiej rezydencji, w której życie Fryderyka II miało płynąć bez trosk – park, Pałac, Świątynia Przyjaźni, Pawilon Chiński, łaźnie rzymskie, oranżeria, …. W starej części Poczdamu oglądamy: Stary Rynek, Nowy Rynek, kościół Św. Mikołaja, bramy miejskie – w tym Brama Brandemburska i Brama Myśliwska, Dzielnica Holenderska, Aleksandrowka – d. kolonia rosyjska (także na Liście UNESCO), zabytkowe i malownicze kamieniczki, ….

Przyjazd do ośrodka na obiadokolację, nocleg.

2. i 3. DZIEŃ:

Śniadanie, wycieczka do Berlina.

Zobaczymy Bramę Brandenburską – jeden z najbardziej znanych symboli Berlina. Brama przez lata dzieliła miasto na część wschodnią i zachodnią. Dzielnica rządowa z Reichstagiem, urzędem kanclerza i pałacem Bellevue. Pospacerujemy historyczną Aleją Unter den Linden, podziwiając m. in. Gmach Opery, katedrę Św. Jadwigi, Arsenał, Pruską Bibliotekę i Pałac Cesarski.

Zatrzymamy się na Wyspie Muzealnej (wpisanej na Listę Światowego dziedzictwa UNESCO), z kompleksem pięciu muzeów w tym Muzeum Pergamonu. Popatrzymy na berlińską katedrę, która jest nekropolią Hohenzollernów, „odwiedzimy” Czerwony Ratusz – siedzibę burmistrza miasta.

W programie zwiedzania Berlina będą także: Muzeum Ziemi, Katedra Św. Mikołaja, fragmenty Muru Berlińskiego, Checkpoint Charlie – dawne przejście graniczne, przebudowany po zjednoczeniu Niemiec Plac Poczdamski – „Berliński Manhattan”, obecnie centrum handlowe i kulturalne Berlina, Stadion Olimpijski (miejsce Igrzysk Olimpiskich w 1936 r.), Ku-Damm (Kurfürstendamm Strasse) – „Berlińskie Pola Elizejskie” – reprezentacyjna ulica miasta – sklepy, salony, restauracje, Dworzec ZOO, nowoczesny Hauptnanhof, Kościół Pamięci, Pomnik Pomordowanych Żydów Europy, Aleksander Platz z Wieżą Telewizyjną, rejs statkiem po Szprewie lub berlińskich kanałach.

4. DZIEŃ:

Śniadanie, Całodniowy pobyt na Tropical Island – „jeden dzień w raju”.

Świetna zabawa w największym na świecie tropikalnym lesie, w cieplutkim Morzu Południowym z piaszczystą plażą, w lagunie z Bali z podziemnymi ślizgawkami, rzeką i wodospadami oraz wieloma innymi niezwykłymi atrakcjami… pod dachem.

Późnym wieczorem wyjazd w kierunku Polski – nocny przejazd.

Powrót do Warszawy w godzinach porannych.

Tropical Island

CENA 2023:

od 1390 zł + 130€ / os.

Cena w PLN obejmuje: 3  noclegi; wyżywienie – 4x HB (2 posiłki); transport autokarem; opiekę pilotarską; ubezpieczenie KL i NNW; realizację w/w programu; Turystyczny Fundusz Gwarancyjny, VAT.

Program turystyczny zawiera: obsługę przewodników miejscowych; bilety wstępów do zwiedzanych obiektów: Zespół pałacowo-parkowych w Poczdamie, Wieża Telewizyjna, Checkpoint Charlie, wybrane muzeum na Wyspie Muzeów, rejs statkiem po Szprewie, pobyt w Tropical Island.

Powyższe ceny mają charakter jedynie informacyjny i nie stanowią oferty handlowej. W przypadku zainteresowania programem otrzymają Państwo szczegółową ofertę wraz z kalkulacją, dopasowaną do indywidualnych potrzeb i oczekiwań.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!!!

UWAGA! Ze względu na inflację i wciąż galopujące ceny świadczeń, koszty przedstawione na stronie są orientacyjne, mogą być nieaktualne. Aby uzyskać aktualną cenę prosimy o bezpośredni kontakt z biurem